Ландшафтна архітектура

Система зелених зон міст і агломерацій України складається з міжміських парків, садів, озеленення житлових районів і мікрорайонів, бульварів, скверів, лісопарків, а також зелених насаджень на території дитячих установ, шкіл, спортивних споруд, лікарень, промислових підприємств. 

Парки і сади найкраще середовище для відпочинку мешканців населених пунктів. Ці насадження є одним з основних засобів докорінної зміни природних умов цілих районів та ефективного поліпшення умов життя міських жителів. Парки і сади здатні викликати захоплення, породжують почуття естетичної насолоди, дають людині втіху у вільний від роботи час. В даний час спостерігаються чітко виражені тенденції підвищення містобудівельної ролі насаджень. В якості повноправного конструктивного містобудівельного елемента вони беруть участь в організації території міста, в оформленні міського ландшафту, можуть бути центром або віссю просторового вирішення міського ансамблю, його обрамленням.

Зелені насадження, сади, парки, приміські ліси і прибережні території вважаються одним з найбільш красивих місць відпочинку. Все більше значення відіграють заміські зони відпочинку, які стають базами "туризму", а внутрішньоміські зелені насадження зберігають функції місць короткотермінового відпочинку. Під ландшафтною архітектурою в наші дні розуміється особливий вид архітектурної діяльності, спрямованої на створення гармонійного і доцільного оточення для людського життя. У цих цілях ландшафтна архітектура використовує такі матеріальні засоби, які завжди існували в природі (рельєф, вода, рослинність та ін.) і наражає їх необхідним перетворенням. Всі компоненти ландшафту тісно пов’язані між собою, їх стан і розвиток залежить від конкретних природних умов, від впливу господарської та соціальної діяльності людини. Все це доводиться враховувати в своїй роботі ландшафтного проектування. 

Ландшафтне проектування являє собою науковий напрям, який створений в результаті взаємодії і творчого синтезу елементів географії, історії, мистецтвознавства, філософії, містобудування, архітектури та ін. Воно охоплює надзвичайно широке коло проблем. 

 

 

Залишились питання?
(095) 885 21 67
(0552) 41 10 10
Замовити послугу
Замовити

We are recommending you to use more newer version ofbrowser